Loď Harmónia otvorí svoje brány pre študentov aj verejnosť

Príďte nás navštíviť, stretnite kapitána a zistite viac o práci na lodi. Už 6. - 8. 2. 2024

Druhý ročník podujatia Študuj vodnú dopravu a cestovný ruch, organizovaný Ministerstvom dopravy, sa uskutoční 6. - 8. 2. 2024. Žiaci aj verejnosť budú mať možnosť pozrieť si plavidlá, zoznámiť sa so zástupcami škôl, na ktorých je možné študovať odbory cestovný ruch a lodnú dopravu. Týmto spôsobom vymenia teoretické informácie za praktickú skúsenosť.

Navštíviť môžete tri lode: našu loď Harmónia (pontón 44), Viking Modi (pontóna 47) a Avalon Envision (pontón 42). Žiaci a študenti si môžu pozrieť aj Verejný prístav, ktorý bežne nie je prístupný verejnosti.
 

Loď Harmónia privíta študentov

Na tomto podujatí nebudeme chýbať ani my a naša loď Harmónia. Návštevníci sa budú môcť stretnúť s našimi kolegami, ktorí im prakticky predstavia svoju prácu. V rámci tohto podujatia pán kapitán ukáže účastníkom svoju kormidelňu a porozpráva o práci kapitána. Veríme, že takéto stretnutia pomôžu deťom a študentom k reálnejšej predstave o práci na plavidle.

Práca na lodi nie je len o profesii lodníka, strojníka či kapitána. Vďaka eventom, ktoré na lodiach robíme, nájdu u nás uplatnenie aj čašníci a kuchári. Možnosť obsluhovať a pripravovať jedlo pre najvyššiu formu stolovania – banket až po prípravu a obsluhu počas letných firemných párty je zaujímavou brigádou pre študentov hotelovej akadémie. Rôznorodá prax a príležitosť učiť sa od vynikajúceho šéfkuchára, ktorý pripravuje vlastné recepty na mieru, je obohacujúca pre všetkých budúcich kuchárov, ktorí radi tvoria.

Na Harmónii stretnete zástupcov škôl, potenciálnych zamestnávateľov a dozviete sa viac aj o cestovnom ruchu

V LOD je vždy priestor pre šikovných ľudí a viac vám radi povieme v našom stánku na lodi Harmónia. Ak vyberáte pre dieťa strednú školu, rozmýšľate o vysokej škole, určite navštívte na Harmónii stánok Strednej odbornej školy techniky a služieb z Levíc. O štúdiu cestovného ruchu vám povedia viac v stánku UMB v Banskej Bystrici.

Ak vidíte svoje pracovné uplatnenie v cestovnom ruchu,  prípadne vás láka práca animátora, určite neobíďte stánok spoločnosti Satur. Viac o práci sprievodcu sa dozviete v stánku Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu. Na našej lodi nebude chýbať ani Divoká voda a Slovenský vodohospodárky podnik š.p. Ponuka je pestrá, určite príďte.

Nielen pre študentov, ale aj pre verejnosť

Prejsť sa po palube lode, stretnúť kapitána v jeho kormidelni, urobiť si fotku s UFOm na pozadí z paluby lode... Takáto možnosť tu nie je každý deň. Počas týchto troch dní sme však otvorení všetkým. Doobedie patrí prednostne školám, no od 12:00 do 16:00 hod. sme na Harmónii pre všetkých, ktorí chcú vedieť ako to na takej lodi vyzerá. Príďte s deťmi, priateľmi, či rodinou, radi vás privítame.

Súťažte o pekné ceny na lodi Harmónia

Pre všetkých návštevníkov sme pripravili súťaže. Zabavíte sa a môžete vyhrať plavby po Dunaji a ďalšie pekné ceny. Určite sa u nás zastavte.

6. - 8. 2. 2024 – tri dni otvorených dverí, počas ktorých môžete nahliadnuť do zákulisia života a práce na lodi, ale aj spoznať nových ľudí, rozšíriť si obzory a zabaviť sa. Radi vás privítame.